12 Şubat 2012 Pazar

İ. Liseliler ve HıyarlıkÇok iğrençler.  Çok acımasızlar ve bu kadarına inanamıyorum.  Bugün yine gazetede İ. Liseli dangozların oraya giren kıza yaptıkları pislikler vardı.  Kompleksleri ve egolarının büyüklüğü yüzünden Türkiye çapında kampanyalar açıp kızı zor duruma düşürdükleri yetmiyormuş gibi hala kızın hayatını zehir etmeye devam ediyorlarmış.

İ. Liseliler olayı yazın çıktı.  Hatırlatıyorum, kızın biri Amerikan vatandaşı olarak denklik almış ve Türkler için çok da adil olmayan bir yolla İ. Lisesine girmiş (nesine bayılmış da girmiş pek anlamadım ama hadi girmiş).  Böyle şeyler başka okullar için de geçerlidir.  Yabancı öğrenciler Türkiye'de özel izin sistemiyle çeşitli okullara girebiliyorlar.  Yıllardır da yabancı öğrenciler bu şekilde iyi liselere girerler.  Sayıları çok az olmakla beraber sınıfta ayrı bir renk olurlar.  Biz erkek öğrenciler onlara küfür öğretiriz.  Beraber 'soccer' falan oynarız vesaire.  Ama İ. Liselilere bir şekilde dokunmuş bu gelen kız.  Neymiş, bu LGS bebeleri çok ineklemişler ve çok zekiymişler ve ağa oldukları için 'bokları üstüne bok' istemezmişler.  Tam da bu yüzden kızın üstünde uygulamadıkları şiddet kalmadı.  Önce mezunları ayaklandı.  'Biz de lgs bebesi ergenleriz, dersaniciyiz ona ne oluyormuş', dediler.  Sonra okul aile birliği artist artist konuştu. Şimdi de öğrenciler kıza okulu dar ediyormuş.  Sürekli gördüğü psikoloji baskının boyutunu hiç düşünemiyorum. Ya yemin ediyorum inanılmaz dangalaklar ya.

Tabii asıl suç kompleksli ötesi anne-babalarda.  Bu acımasız kekolar(bazılarını tenzih ettim), kendileri bir boka yaramadıkları için çocukları İ. Liseli olunca bir havaya giriyorlar.  Yabancı uyruklu kız benim çocuğum kadar inek değildi diye ağlaşıyorlar.  Kendilerine şunu soramıyorlar.  "Yahu bu sistem Robert'te var.  Koç'ta, Üsküdar Amerikan'da, Kabataş'ta var; e peki biz dallama mıyız ne farkımız var, ne diye çıngar çıkarıyoruz?"
Yok soramıyorlar.  "Burası Max Planck Enstitüsü mü aq, alt tarafı iki tane Goethe okuyacak çocuklar nedir bu nefretimiz, biz hıyar mıyız", diyemiyorlar.  Çocukları da diplerine düşmüş.  Kızı kayıt numarasıyla çağırıyorlarmış.  Yeterince yıpranmadığı için de sürekli dışlıyorlarmış.  Neyse kızcağız en azından hayattaki iğrençlikleri erkenden tecrübe etmiş oluyor.

Ha bir de hükümet meselesi var tabii.  Kız buraya Milli Eğitim'in sistemiyle girdiği ve hükümete sallamak Facebuk dışında yemediği için anca sinirlerini kızdan çıkarıyorlar.  Lan hükümete gıcık olmayan mı var?Peki hepimiz sizin gibi acımasız ve ezik miyiz? Yok...  Cevab veremedi.

Halbuki okula baksan da bir şey sanırsın.  Hakikaten köklü tarihleri ve güzel bir binaları var.  Ama belli ki insancıllıkla çok ilgili değiller.  Daha çok, Almanca, cemiyetçilik ve ego üzerine uzmanlaşmışlar herhalde.  O okuldan tanıdığım birkaç tane, her yerde derece yapacak, okullar üstü dahi arkadaşı da çıkarırsan pek de bir numaraları olduğunu düşünmüyorum.  Her yerde PR aracı olarak kullandıkları Çanakkale'de şehit olan öğrencileri var.  Gerçekten saygı duyulması gereken, kahraman ve erdemli insanlardan oluşan dönemlerinin yerine LGS başarılarını anlatsınlar bence bundan sonra.  Güvender ve Anafen denemelerinde ful çeken öğrencilerinin belgeselini yapsınlar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder